Často kladené otázky

Od 5. 6. do 12. 6. vyhlašují české stromy generální stávku! Přidejte se!

Stromy v českých městech stávkují. Požadují schválení zákonných změn, které pomůžou zachránit jejich druhy v lesích. Ty dlouhodobě trápí sucho, kůrovec a chyby v hospodaření, pramenící ze zastaralé legislativy. Poslanci a poslankyně Výboru pro životní prostředí a Zemědělského výboru můžou zatím suchou novelu doplnit a dobré doplnění i schválit. Stávka má podle mluvčího stávkového výboru trvat do 12. 6. Do té doby nebudou stromy ve městech produkovat vzduch a poukazovat na doplnění zákona transparenty a pikety. Potřebují ale i pomoc lidí.
Zástupce stávkového výboru vyzývá občany České republiky, aby stromy ve stávce podpořili a pomohli jim při výrobě piket, bannerů a transparentů. "Bez pomoci lidí se neobejdeme, hlavním důvodem je absence horních končetin a tím znemožnení psaní piket a bannerů." upřesnil mluvčí stávkového výboru. 

Stávkový výbor vyzývá veřejnost, aby informace o stávce šířili i na sociálních sítích. Důvod je jednoduchý. "Stromy komunikují po jiných kanálech, než je internet. Prostě nemáme Facebook." doplnil mluvčí výboru. Vhodné je vyrobené pikety, bannery či transparenty nafotit a nasdílet na sociální sítě.

Připojte se! Níže přikládáme návod, jak pomoct:

  • Vymyslete slogan
Vymyslete vtipný vzkaz, který můžou stromy vzkazovat lidem a politikům. Vzkaz by měl být krátký a zajímavý. Buďte kreativní, ale ne vulgární. Chceme přece kampani pomoct!
  • Najděte kus lepenky či papíru a napište na něj svůj slogan, či vzkaz
Kontejnery na papír jsou plné lepenky a tvrdého papíru. Neváhejte si nabídnout - lepší a levnější materiál na banner, piket nebo transparent nenajdete! Na vybraný materiál napište svůj slogan. Nezapomeňte připsat webovou adresu zachranmelesy.cz
  • Připevněte šňůrkou piket, transparent nebo banner na strom. Ideálně tam, kde nejde přehlédnout!
Kouskem provázku zavěste/přivažte piket banner nebo transparent na strom nebo stromy. Vyberte veřejné místo na rušných křižovatkách, parcích, ale klidně i za plotem vaší zahrady. Čím více "demonstrantů" vytvoříte, tím lépe - nebojte se pikety přidělat na všechny stromy v ulici! Dávejte prosím pozor, aby jste stromům neublížili. Pozor! Začínáme už 5. 6.!
  • Vyfoťte a nasdílejte
První generální celorepubliková stávka stromů si zaslouží publicitu. Vyfoťte prosím vaše demonstranty a nasdílejte je na vámi používané sociální sítě. Nezapomeňte přidat na konec do příspěvku odkaz na výzvu zachranmelesy.cz #zachranmelesy a #vrattezivotzpettamkampatri.
  • Požádejte své přátele, aby udělali totéž
Uspořádejte workshop, přepošlete tento email všem, kteří by se chtěli zapojit. První stávka stromů musí být přece masivní!
Až banner na Vašem stromu připoutá pozornost, můžete jej uklidit. Nechceme přece, aby po nás v parcích zůstával nepořádek.  

Za stávkový výbor předem děkujeme za pomoc! Tato příležitost se nebude opakovat! Společně můžeme vrátit život zpět tam, kam patří!

Galerie pro inspiraci