Často kladené otázky
Již třetím rokem jezdí naši dobrovolníci a dobrovolnice v rámci Týdne pro les a divočinu pomáhat do lesů spravovaných státním podnikem Lesy České republiky. A my máme z této spolupráce radost! Prvních deset dobrovolníků se vydá do Rumburka už tuto sobotu 11.7. a navážou tam na práci svých předchůdců z uplynulých let.
Na Rumbursku se postarají o zvýšení šance na přežití pionýrských a melioračně zpevňujících dřevin, kterými jsou například olše nebo jeřáb. Jejich zdárnému růstu brání hlavně zvýšené stavy zvěře, které je poškozují. Proto budou mimo jiné pracovat na stavbě a údržbě oplocenek a ochraně sazenic.

Další Týden pro les a divočinu ve spolupráci s Lesy České republiky se koná od 18.7. v okolí Města Albrechtice. To patří mezi nejvíce zasažené kůrovcem. Na tomto místě je nyní nejdůležitější obnova lesa, jak říká lesní správce z Lesů ČR. Letos se pro dobrovolníky chystá sběr třešně ptačí a opravy oplocenek, pod vedením našeho koordinátora kampaně Zachraňme lesy - Jirky Beneše.

O týdnech říká: „Je znát, že naše práce odvedená v předcházejících letech má smysl. Holiny zarůstají břízou a dalšími pionýrskými dřevinami. Díky naší spolupráci tak poslouží jako potřebný základ k vytvoření smíšeného a odolného lesa. Pro zúčastněné jsou velkým přínosem také večerní diskuse s lesníky a dalšími odborníky, kteří se zaměřují na ochranu životního prostředí.”

„Jde o kalamitní oblast, ve které je teď zásadní obnova lesa. Přednost dáváme té přirozené, tedy ze semen okolních stromů, ale samozřejmě ji doplňujeme sazenicemi i vysetými semeny. S brigádníky máme už z předchozích let velmi dobrou zkušenost. Zajímají se o přírodu i pěstování lesa a odvádějí dobrou práci,“ řekl Jaroslav Komárek, lesní správce z Města Albrechtic z Lesů ČR.
 
Doporučujeme sledovat náš facebook Zachraňme lesy, kde budeme postupně přidávat příběhy z jednotlivých Týdnů.

Abychom mohli Týdny pro les a divočinu uskutečnit i příští rok, potřebujeme Vaši podporu. Hledáme 520 nových dárců do konce září. Již se k nám připojilo 284 dárců. Staňte se tím dalším!