Často kladené otázky
  • Alt
Blíží se léto. Období, kdy můžete poznávat a plnými doušky vychutnávat tajuplné krásy přírody, vidět nevšední scenérie a zažít kouzlo nepoznaného. I letos jsme pro vás v Hnutí DUHA připravili dobrovolnické pobyty v divokých i ochočenějších koutech naší krajiny.
Blíží se léto. Období, kdy můžete poznávat a plnými doušky vychutnávat tajuplné krásy přírody, vidět nevšední scenérie a zažít kouzlo nepoznaného. I letos jsme pro vás v Hnutí DUHA připravili dobrovolnické pobyty v divokých i ochočenějších koutech naší krajiny.

Taje flóry a fauny lesů i luk nejen poznáte, ale budete se moct přímo zapojit do praktické ochrany přírody a krajiny. K tomu ubytování a strava zdarma. Stačí si jen vybrat některé z nabízených míst, prostudovat si podmínky pobytu a vyplnit přihlášku. Přidejte se k už dvaadvacátým Týdnům pro les a divočinu.
 
Termíny a přihlášky (po kliknutí na vybraný termín se vám objeví podrobnosti k danému turnusu):

29. 6. – 6. 7. 2019 | Týden pro les a divočinu v Kaleticích na Strakonicku
...aneb I smrková monokultura se může změnit v rozmanitý divoký les. A s námi se na to budete nejen dívat, budete se na tom sami podílet.
13. – 20. 7. 2019 | Týden pro les a divočinu na Králickém Sněžníku
...aneb Chcete poznat drsnou krásu horského masivu Králický Sněžník? Čas na rozjímání o přírodě zaručen. Bez elektřiny, bez tekoucí vody. Jen hory, práce a vy.
20. – 27. 7. 2019 |  Týden pro les ve spolupráci s Lesy České republiky ve Městě Albrechtice
...aneb Během Týdne pro les si vyzkoušíte, jaké to je obnovovat kalamitní holiny pionýrskými dřevinami, chránit a pozorovat les. Během večerů pak přijdou na řadu diskuse s lesníky a místními odborníky, kteří mají velkou zkušenost s tím, jak čelit rozpadu a lesy připravovat na změnu klimatu.
10.– 17.8. 2018 | Týden pro divočinu na Šumavě
...aneb Jedinečná rašeliniště či slatě. Právě ty jsou pro Šumavu charakteristickým krajinným prvkem. Přihlaste se na turnus, který se odehraje v krajině s mlhami povalujícími se podezřele nízko nad černými tůněmi a bažinami. Pomozte Národnímu parku Šumava s revitalizací těchto vzácných území.
17. – 24. 8. 2019 | Týden pro les a divočinu v Albrechticích
...aneb Lesy na Bruntálsku patří k vůbec těm nejzasaženějším nynějším odumíráním smrku, který byl vysázený do podmínek, které mu nevyhovují. Na Albrechticku je ale zároveň i celá řada míst, kde smrkové lesy byly doplňované břízou, buky a dalšími dřevinami a tyto porosty mají výrazně lepší šanci na přežití. Na tuto dobrou tradici navážeme.
24. – 31. 8. 2019 | Týden pro les a divočinu v Radějově v Bílých Karpatech
...aneb Bílé Karpaty jsou krajem, kde se lidé museli naučit žít v souladu s přírodou. V tvrdých podmínkách těchto pohraničních hvozdů se lidé udrželi jen díky důmyslu a síle vlastních rukou. Romantika.

A pokud je vám 15–115 let, tak se můžete přihlásit na tradiční tábor Hnutí DUHA Jeseníky s názvem Blažené Osoblažsko a podílet se na opravě gotického kostela v zaniklé obci Pelhřimovy v Jeseníkách. Termín: od 24. 8. až 1. 9.  2019. Hlaste se přímo pořadateli Ivo Dokoupilovi (e-mail: ivo.dokoupil@tiscali.cz). Pro podrobnější informace si můžete prohlédnout video:
Poznámka

Za každý turnus, na který se přihlásíte, vybíráme vratnou zálohu 500 Kč. Tu uhradíte na základě pokynů, které vám přijdou po přihlášení emailem. Když na turnus přijedete, tak vám zálohu převodem na účet vrátíme. Pokud se odhlásíte méně jak 14 dní před akcí, tak záloha propadá a bude použita na pokrytí nákladů spojených s administrativou turnusů.

Kontakt

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro divočinu Gabrielu Šťastnou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz
 
Alt